Dita

Tenis jsem začala hrát v 5 letech. Po ukončení střední školy jsem dostala nabídku tenisového stipendia v USA. V Americe jsem poprvé začala trénovat. Vždy v době mimo sezóny jsem pomáhala trenérům v okolí San Diega s letními kempy. Po dokončení studia a získání titulu bakaláře z psychologie, jsem byla přijata do společnosti Peter Burwash International.

PBI je tenisově-managerská společnost, která zajištuje provoz tenisových kurtů v 5-ti hvězdičkových hotelových resortech po celém světě. Pod dohledem zkušených trenérů jsem se naučila a pochopila základy trénování. Během práce v PBI se mým domovem stala Dubai, kde jsme ještě s dalšími kolegy zajišťovali tenisový program pro Jumeirah Beach Hotel, Jumeirah Madinat a Burj al Arab. V Dubaji jsem pochopila základní mechaniku trénovaní a principy jak naučit tenis kohokoliv, nejenom ty největší talenty. Pestrost a různé nároky klientů mě naučili individuálnímu přístupu ke každému z nich.

Práce v PBI dává svým zaměstnancům velké možnosti trénování po celém světě. Když bylo v Dubaji přes léto moc velké teplo, tak jsem jezdila trénovat do Francie nebo do Švýcarska. Několikrát jsem také pomáhala přes Vánoce v Karibiku na ostově St. John v resortu Caneel Bay. Kromě techniky a mechaniky trénování jsem se v PBI naučila také organizovat a zajišťovat chod tenisových programů.

Po 8 letech strávených mimo Českou Republiku jsem se rozhodla, že je čas se vrátit zpátky. Nejdříve jsem nastoupila jako šéf trenérka na LTC Zbraslav. Po roce jsem se rozhodla osamostatnit a začala jsem pomáhat na Tenis Cibulka s rozjezdem tenisové školičky. Po několika letech se mi naskytla příležitost odjet do Holandska, kde jsem trénovala další 3 roky. Tato zkušenost mi dala zase úplně jiný zkušenosti pohled na trénovaní. Díky Evelyne Dullens jsem měla možnost se naučit využívat mentální aspekty a propojovat je v tréninku závodních hráčů.

Po návratu z Holandska se věnuji tenisové škole na ČVUT a Sportclubu Řevnice. Svoje zkušenosti ze světa také předávám na webu www.chytrytenis.cz.