Filip

K tenisu mě přivedli moji rodiče, když mi bylo 6 let. Pocházím ze sportovní rodiny, kdy moji prarodiče byli profesoři na UK FTVS a následně i rodiče hráli házenou na vrcholové úrovni. Mým prvním klubem byly Vodní Stavby Praha, kde jsem se od začátku věnoval závodnímu hraní. Zároveň jsem od 10 let do 15 let dělal jako druhý sport právě zmiňovanou házenou, která mi dala tolik potřebnou všeobecnou průpravu a která si myslím, že je stěžejní ve vývoji sportovce i nyní.

Po sloučení Vodních Staveb a TK Neridé jsem působil i v tomto klubu a svou hráčskou kariéru jsem ukončil, v té době, v nově vznikajícím klubu, SK Hamr. Poté jsem cítil, že bych se chtěl tenisu věnovat i nadále, ale v roli trenéra. Začal jsem tedy studovat trenérskou III. třídu, poté II. trenérskou třídu a nyní studuji nejvyšší trenérskou licenci na UK FTVS.  Své trenérské zkušenosti jsem začal sbírat nejdříve v akademiích v Praze, ale poté jsem měl velice přínosné angažmá na řecké Krétě, kde jsem působil dva roky ve středisku Lyttos. Zde se hraje řada velice silně obsazených turnajů ATP a také je Lyttos využíván jako centrum pro přípravu evropských špičkových hráčů. Po návratu z Řecka jsem se začal věnovat psychologii sportu, ke které mě přivedl kolega a vynikající trenér řeckého původu působící v Německu, Dimitrios Katsanos.

V poslední době jsem také "ochutnal" roli osobního trenéra. Rád také ale pracuji s dětmi a samozřejmě se rád věnuji i hráčům-rekreantům, u kterých je tenis způsob relaxu a pohybu. U všech těchto  skupin preferuji osobní a individuální přístup. Jen tak se dá u svěřence vybudovat vztah ke sportu na úrovni "tenis, sport na celý život".