top of page
Napište Kačce

Děkujeme za odeslání!

kacka-ctverec.jpg

KATKA MACHÁČOVÁ

trenér tenisu I. třídy

S tenisem jsem začala v 8 letech, a protože mě tento sport úplně pohltil, věnovala jsem mu veškerý svůj volný čas. Když mi bylo 9 let, narodil se můj bratr Tomáš a už jako malý byl nesmírně šikovný. Netrvalo dlouho a začal objíždět turnaje české, a poté i zahraniční. V mých 18 letech jsem se rozhodla začít věnovat více mému bratrovi, protože začal objíždět častěji mezinárodní turnaje, a na své hraní jsem měla stále míň a míň času. V té době jsem se stávala trenérkou. Postupně jsem začala v České Republice studovat trenérské třídy. Nejprve 3. Třídu, 2. Třídu a nakonec i tu nejvyšší 1. Trenérskou třídu na Karlově univerzitě. Informace, které jsem se zde dozvěděla, byly zajímavé, ale rozhodně jsem měla pocit, že se mám stále co učit.

Velmi mě obohatily mezinárodní turnaje, které jsem s bratrem objížděla, kde jsem měla možnosti navštívit desítky akademií po celém světě a poznat různé tréninkové metody. Například Nicka Bolletieriho na Floridě. Mluvila jsem s různými osobními trenéry hráčů a trenéry akademii, a tím jsem si utvářela názor, jakým trenérem chci být, co chci předat svým svěřencům. Měla jsem možnost vidět mladé hráče při jejich rozvoji a růstu, jak se rok co rok zlepšují, a zjistila jsem, jak obrovskou roli hraje trenér. Jak důležité je, aby ke každému svěřenci trenér přistupoval individuálně. Každý hráč je jiný. A je na nás trenérech si ke každému svěřenci najít tu správnou cestu.

Baví mě práce s dětmi a s juniory. Pomáhat jim zdokonalovat se ve sportu, který pro mě tolik znamená.

Veškeré své zkušenosti co jsem získala se snažím předávat svým svěřencům na tréninkových hodinách, a vést je jak nejlépe dovedu.

bottom of page